Baro Levhası

Duyurular

KADİR HAS ULUSLARARASI DENİZ HUKUKU YAZ AKADEMİSİ'NİN ALTINCI DÖNEMİ 22 TEMMUZ - 8 AĞUSTOS 2024 TARİHLERİ ARASINDA KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ'NİN YER ALDIĞI CİBALİ KAMPÜSÜ'NDE YAPILACAKTIR

Uluslararası Deniz Hukuku Yaz Akademisi, uluslararası mahkemelerde görevli hakimler, uluslararası hukuk alanında çalışan akademisyenler ve uygulamacıları, katılımcılarla bir araya getirerek Deniz Hukuku ile ilgili temel konular hakkında eğitim verilmesini amaçlamaktadır. Temel konular hakkındaki derslerin yanında, programın belli dersleri o yıl için seçilen özel bir konuya özgülenerek, deniz hukukuna ilişkin güncel sorunlar hakkında bilinç ve bilginin arttırılması hedeflenmektedir. Programda verilen dersler, ilgili alan üzerinde ihtisas sahibi uzmanlar tarafından İngilizce olarak anlatılmaktadır.

Devamını Oku
BAROMUZ ÜYESİ AV. MAHMUT HAKKI HASGÜL (14025) VEFAT ETMİŞTİR

30.07.1973 tarihinde avukatlık mesleğine başlayan, Baromuz üyesi Av. Mahmut Hakkı HASGÜL (14025) vefat etmiştir. Cenazesi, 17.07.2024 Çarşamba günü saat 14.30’da Karşıyaka Mezarlığı Camisinde kılınacak namazın ardından Karşıyaka Mezarlığı’na defnedilecektir. Meslektaşımıza Allah'tan rahmet, ailesine ve Baromuz üyelerine başsağlığı dileriz.

Devamını Oku
TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ BAŞKANLIĞI ULUSLARARASI İLİŞKİLER VE AVRUPA BİRLİĞİ MERKEZİ'NİN 02.07.2024 TARİHLİ ADLİ YARDIM ORTAK PROJESİ ONLINE EĞİTİMLERİ HAKKINDA DUYURUSU

Türkiye Barolar Birliği (TBB/Birlik) ile Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) tarafından yürütülen Uluslararası Koruma Statü/Başvuru Sahipleri ile Geçici Koruma Altındaki Kişilerin Adalete Erişimlerinin Desteklenmesi Projesi (Adli Yardım Ortak Projesi) kapsamında 12 Temmuz 2024 tarihinde iliniz nezdinde avukatlara yönelik "Mülteci Hukuku Ve Uluslararası Koruma Çevrimiçi Eğitimi" düzenlenmesi planlanmıştır.

Devamını Oku

Etkinlikler